Fundjavë spektakolare me Kevin Trudeau dhe David Krueger

Nga: Roman Mushyakov, Nathan Rafaelov dhe Ruben Rafaelov

Nga e majta në të djathtë: Roman Mushyakov, Joann Lysiak, Kevin Trudeau, David Krueger, Ruben Rafaelov, Nathan Rafaelov

Ne jemi të gjithë anëtarë të nivelit të lartë në Rrjetin Global të Informacionit. Në një mbrëmje të zakonshme në shtator mora një telefonatë nga Ruben duke thënë: “A do të dëshironit të kaloni një fundjavë private me Kevin?” Ruben vazhdoi të shpjegonte: “Unë iu afrova Kevinit dhe i ofrova t’i dhuroja një komplet enë gatimi dhe takëm Carico pasi ne jemi shpërndarës të produkteve. Ai pranoi me dashamirësi. Unë atëherë dhe na ofrova që të dorëzonim personalisht kompletin e enëve të gatimit dhe takëmeve Carico dhe ai e pranoi me dashamirësi edhe këtë!” 

Ruben dhe unë patëm një telefonatë në grup me Nathan dhe planifikuam të gjitha detajet e udhëtimit tonë për fundjavën e 10 dhjetorit. Kur zbritëm, të tre të gjithë të emocionuar shkuam për të blerë ushqime. Ndërsa u ngjitëm në shtëpinë e Kevinit dhe Davidit, na priti kamioni FedEx që na dërgonte enët e gatimit dhe takëm Carico. I pranuam pakot dhe hymë në shtëpi me kuti dhe sende ushqimore në duar. 

Çfarë fundjave të mrekullueshme kemi kaluar me Kevin, David dhe sigurisht vëllezërit e mi të mrekullueshëm Nathan dhe Ruben. Fjalët nuk mund të përshkruajnë ndjenjat dhe energjinë që ndjeva. E di që do të ndjeni energjinë në fjalët e mia dhe mirënjohjen e pamasë me zemrat dhe shpirtrat tuaj. 

Së pari, do të doja të falënderoja Kevinin dhe Davidin për mikpritjen tuaj bujare duke na lejuar të kalojmë fundjavën me ju. 

Së dyti, do të doja të falënderoja Ruben dhe Nathan për organizimin e kësaj ngjarje të veçantë. Dëshmimi i marrëdhënies që keni të dy me GIN-in ma kapi kuriozitetin dhe ju falënderoj që e ndatë me mua disa vite më parë, pasi më shpëtoi jetën. Familja ime dhe unë jemi përgjithmonë mirënjohës për ekspozimin ndaj GIN dhe këtë urtësi të re të gjetur që na ka dhënë. Energjia që ndjemë gjatë kësaj fundjave ishte e mahnitshme. Ishte shumë surreale. Buzëqeshjet në fytyrat tona dhe emocionet që përjetuam ishin thjesht spektakolare. 

Të kalosh një nga një me Kevin ishte një ëndërr e realizuar. Kjo farë u mboll sapo fillova të dëgjoja “Dëshira jote është urdhri yt”. Ka kohë që ujitet dhe ushqehet. Këtë fundjavë fruti është korrur me shumë vakte me shije dhe biseda me Kevin dhe Davidin. Shumë fara të tjera u mbollën gjatë rrugës dhe jam i emocionuar t’i shoh ato të realizohen.  

Energjia mes nesh ishte e fuqishme. Më ka ndriçuar të bëhem një person më i mirë, një bashkëshort dhe baba më i mirë, një mik më i mirë, një vëlla më i mirë për familjen time dhe për të gjithë vëllezërit dhe motrat GIN. 

Kam pasur rastin të takohem edhe me Joann Lysiak, të cilën Kejvina e ftoi në shtëpi për darkë. Dua t’ju falënderoj personalisht që erdhët dhe ndamë ushqimin e mrekullueshëm që Nathan, Ruben dhe unë përgatitëm duke përdorur enët speciale të gatimit pa ujë Carico. Faleminderit që ndani përvojat dhe udhëtimin tuaj në GIN. 

Kur u zgjova në mëngjes në shtëpinë e Kevinit u ndjeva sikur isha në një film. Me një filxhan kafe të freskët në dorë, u ula përballë Kevinit në divan dhe bëra një bisedë intelektuale. Isha në gjendje të pyesja çdo gjë që më vinte në mendje pa ndonjë ndjesi të nxituar. 

Çdo mëngjes Kevin na drejtonte në një orë stërvitje që ishte e pabesueshme. Edhe me dhimbjen e muskujve, unë vazhdova të ecja përpara për shkak të udhëheqjes së Kevinit. Të gjithë jemi sa gjysma e moshës së Kevinit, por nuk ishim në gjendje të vazhdonim me qëndrueshmërinë e tij. 

Pas ushtrimit patëm kënaqësinë të përdornim tabelën e përmbysjes TEETER dhe pajisje të tjera të preferuara të Kevin si Kloud. Të gjitha dhimbjet dhe dhimbjet e mia ishin zhdukur, përveç dhimbjes së muskujve që ndihej e madhe. 

Pas të gjitha aktiviteteve të mëngjesit, u ndjeva mahnitëse dhe plot energji. Ne vazhduam të gatuanim një mëngjes të shijshëm të mrekullueshëm plot me perime dhe proteina që ndihmuan të aktivizojmë trupin dhe mendjen tonë për biseda më të mrekullueshme me Kevin. 

Koha kaloi dhe para se ta kuptonim, ishte errësirë. Filluam të gatuanim një darkë të mahnitshme dhe t’u tregonim aftësitë tona të gatimit me enët pa ujë Carico për Kevin dhe David. Ata të dy ishin shumë të impresionuar dhe të kënaqur me enët e gatimit kirurgjikale inox Carico me cilësi të lartë, pa ujë, të cilat ia kemi dhuruar Kevinit si shenjë mirënjohjeje për gjithçka që ai na ka mësuar gjatë viteve. 

Pas darkës, me puro në duar, bisedat vazhduan pasi nuk ngopeshim me përvojat dhe mençurinë e jetës së Kevinit. Faleminderit përsëri për këtë fundjavë spektakolare dhe të paharrueshme. Do të mbahet mend për pjesën tjetër të jetës sime! 

Kevin u dha të gjitha vakteve tona një vlerësim A+. Ai ka ngrënë në disa nga restorantet më ekskluzive dhe më të mira në botë, kështu që ky është një kompliment i madh. Me enët e gatimit dhe takëmet Carico, bëmë mish viçi në kubikë me oriz cilantro, bërxolla qengji me sallatë kopër dhe qepë, biftek me sallatë avokado me kastravec me salcë kivi lime, omëletë djathi vegjetal, zierje pule dhe perime dhe guacamole për të përmendur disa. Këto receta janë të disponueshme nëse dikush është i interesuar. 

Si distributor i produkteve Carico, jam krenar që vendos emrin tim pas produkteve pasi ato janë një mjet i shkëlqyeshëm, që lejojnë familjen dhe miqtë e mi të bëjnë jetë të shëndetshme. Për të mësuar më shumë rreth produkteve Carico ose nëse dëshironi të dini më shumë detaje rreth ndërveprimit tim me Kevin Trudeau, ju lutem më kontaktoni në [email protected]

Nga e majta në të djathtë: Joann Lysiak, Ruben Rafaelov, Kevin Trudeau, David Krueger, Nathan Rafaelov, Roman Mushyakov